Türkçe English русский

CLIMATEX (Nefes alan kumaş)

CLIMATEX (Nefes alan kumaş) CLIMATEX (Nefes alan kumaş) CLIMATEX (Nefes alan kumaş) CLIMATEX (Nefes alan kumaş)

Climatex kumaş, özel teknikler kullanılarak üretilen ileri teknoloji ürünü fonksiyonel kanal kesitli ipliklerden dokunmuş özel bir kumaştır. Bu ileri teknoloji ve fonksiyonellik bir araya gelerek üstün performanslı aynı zamanda doğal görünümlü, yumuşak tutumlu ve antimicrobial özelliktedir.

Kanallı lifleri ile nem ve hava transferini kolaylaştıran Climatex, havanın dışarıdan içeriye, nemin ise içeriden dışarıya kolayca atılmasını sağlar.

Climatex kumaşın özellikleri:

Ayakkabı sektörüne yönelik özel olarak geliştirilen bu kumaş, yüksek hava geçirgen özellikte olup, teri ve nemi çabuk emen ve dışarıya atan, gümüş iyonlu ileri teknoloji ürünü ipliklerden elde edilen özel kumaştır. Bu ürün aynı zamanda yüksek hava geçirgen özellikteki süngerle beraber herhangi bir yapıştırıcı kullanılmadan ayakkabıda kullanılmaya yönelik astar olarak üretilmiştir.

Hava ve nemi kolayca emer ve dışarı atılmasını sağlar.

Doğal elyaflar nemi emerek vücudun dışına ve kumaşın üzerine çekerler, ancak çok fazla nem emip birikme yaparlar. Kuruma sürelerinin uzunluğu nemin ürün ile cilt arasına sıkışıp kalmasına neden olur ve bu da vücut ısısında dengesizliğe yol açar. Mikro ve fonksiyonel polyester lif teknolojisi ile üretilen Climatex kumaşlar hava ve nem naklini kolaylaştırmaktadır. Böylelikle kumaşın hava ile teması sürdükçe terin kumaştan buharlaşması hızlı bir şekilde devam eder. Çok yumuşak bir tuşesi olan Climatex kumaş, yüksek hava geçirgenliği sayesinde nefes alır ve hızlı su emiciliğine sahiptir. Çabuk kurur ve kuruluk hissi verir. Yüksek aşınma dayanımı, ter haslığı ve leke tutmazlığı pamuklu kumaşlara karşı üstünlük sağlar.

Antimikrobiyal özelliktedir

Antimikrobiyal özellik ipliğe bitim işleminde değil de üretim esnasında verildiğinden etkenlik kalıcıdır, yıkanma ve aşınmadan etkilenmez, insan cildine zarar vermez, kaşıntı yapmaz, tahriş etmez.

Dokusu pamuk gibi yumuşak özellikleri pamuktan daha ileri düzeydedir. Kumaşın ipliği; POY ipliğin tekstürize edilmesi sonucu elde edilen cottonlike iplikler, doğal elyafa benzeyen yüksek filamanlı ipliklerdir.

Antimicrobial kumaşlar, geniş spektrumlu ve kalıcı antimikrobiyal etki sağlayan ileri teknoloji ürünü polyester ipliklerden üretilir. Climatex Antimicrobial kumaşlarda kullanılan polyester ipliklerdeki biyolojik aktif madde gümüş iyonlarından oluşmaktadır ve Oeko-Tex aktif kimyasallar listesine dahildir.

Climatex kumaş, Kortex iplik fabrikalarında özel olarak geliştirilen DRY TOUCH iplik ve teknolojisi ile geliştirilmiştir. İplikten kumaşa kadar her aşaması Kortex tarafından test edilerek sertifikalandırılmıştır.